To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.

O nas

"Wolne od GMO? Chcę wiedzieć!" to ogólnopolska kampania społeczna prowadzona przez Instytut Spraw Obywatelskich (INSPRO) i Stowarzyszenie Ekologiczne EKO-UNIA.

Sprzeciwiamy się traktowaniu konsumentów jak królików doświadczalnych. Uważamy, że kupowana przez wszystkich żywność powinna być bezpieczna, dobrej jakości i odpowiednio oznakowana. Naszym celem jest wprowadzenie w Polsce systemu jednolitego znakowania "wolne od GMO", informującego, że dany produkt nie zawiera genetycznie modyfikowanych organizmów, a mięso, nabiał i jaja pochodzą od zwierząt karmionych paszami bez GMO.


Stowarzyszenie Ekologiczne EKO-UNIA od 1994 r. realizuje projekty ekologiczne i społeczne zgodne z zasadą zrównoważonego rozwoju. Działania organizacji mają zasięg lokalny, krajowy i międzynarodowy. Aktywność EKO-UNII skupia się przede wszystkim na ochronie przyrody i bioróżnorodności, promowaniu zdrowego
i ekologicznego sposobu życia, zrównoważonym rozwoju obszarów wiejskich oraz działaniach antysmogowych. 

Instytut Spraw Obywatelskich (INSPRO) jest organizacją obywatelską niezależną od partii politycznych. Od 2004 r. działamy po stronie obywateli. Naszą misją jest rozwijanie, kształtowanie i promowanie postaw obywatelskich. Marzy nam się Polska szczęśliwych obywateli, którzy czują się odpowiedzialni za swoją rodzinę, dom, ulicę, miasto i państwo. Marzy nam się Polska ułatwiająca obywatelom dbanie o dobro wspólne i angażowanie się w życie publiczne. Marzy nam się Polska, w której władza słucha obywateli i razem z nimi polepsza jakość codziennego życia.